2021 Yılında Bursa Psikolog Ücretleri Ne Düzeyde

Psikolog ve psikiyatr uzmanlarından yaşadıkları ruhsal sorunlar yüzünden başvurmak isteyen belli bir ücret karşılığında bu durumu gerçekleştirebilirler. Günlük hayatta yaşanılan bazı problemler kişilerin ruhsal bir çatışma içerisine itebilir.
Evlilik hayatınızda, çocuklarınızla yaşadığınız problemler, iş hayatınızın yoğun temposu, aile hayatında yaşanan sorunlar sizi psikolojik yönden destek almaya itebilir. Sizlerde bu nedenle psikoloji kliniklerine başvurursunuz. Peki ya 2021 yılında Bursa psikolog ücretleri ‘ne düzeyde? Bursa psikolog ücretleri seans başına 150 ila 500 TL arasında değişebiliyor.

Psikologlar Hangi Hastalıklara Bakar?

Psikolog genel olarak ruh bilimi olarak da bilinir. İnsanlar günlük hayatlarında yaşadıkları bazı sorunlar neticesinde içsel, ruhsal bir boşluğa ve çatışmaya girerler. Bu durumu kendi içlerinde çözemeyen hastalar uzman bir destek almak isterler. Burada devreye psikologlar girer.

Psikologların baktığı hastalıklar şunlardır;

 • Depresyon
 • Obsesif kompulsif bozukluk
 • Sosyal fobi
 • Bipolar bozukluk
 • Panik bozukluğu
 • Konsantrasyon bozuklukları
 • Anksiyete

Psikologlar bu gibi ruhsal ve duygusal yönden kişiyi etkileyen her türlü hastalığa bakar. Psikologlar tarafından danışmanlık almak günlük hayatınızda yaşadığınız sorunları çözmenizde sizlere yardımcı olacaklardır. Panik atak hastası iseniz bursa panik atak desteği ile bu hastalığınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Psikolog Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Psikolog ücretleri belli başlı bazı durumlara göre belirleniyor.

Ülkemizde psikolog ücretlerinin belirlenmesinde etkili olan faktörler şunlardır;

 • Seans süresi
 • Seans sırasında kullanılan yöntemler
 • Özel ya da klinik psikolojik destek
 • Psikolojik destek almak istediğiniz şehir
 • Psikolog uzmanlığı

Seans Süresi

Psikolog danışma ücretleri hastaların durumuna belirlendiği için seans ücreti belirlemede en büyük faktör seans süresidir. Psikolog tarafından sizin durumunuza göre belirlediği seans süresi seans ücretini belirlemede kullanılır. Bu nedenle psikolog seans ücretleri açısından yaşadığınız şehri baz alarak detaylı bir inceleme yaptıktan sonra karar vermeniz yararlı olacaktır.

Seans Sırasında Kullanılan Yöntemler

Psikolog seans ücretleri yine seans sırasında kullanılan yöntemlere göre belirlenir. Bu durum doğrultusunda çocuklar ve yetişkinler için seans ücretleri önemli derecede farklılık gösterir. Bunun nedeni çocuklar için kullanılan yöntemler ile yetişkin bireyler için kullanılan yöntemler aynı değildir. Belirlenen psikolog ücreti standart olsa da seans sırasında doktorunuzun kullandığı yöntemler ücretleri değiştirebilir.

Özel Ya da Klinik Psikolojik Destek

Psikolog ücretlerinin belirlenmesindeki bir diğer faktör ise psikoloğun kendi kliniği, özel hastanede çalışması ve ya devlet hastanesinde çalışıyor olmasından dolayı ücret değişebiliyor. Özel hastanede ve ya devlet hastanesinde çalışan psikologların seans ücretleri kendi kliğinde çalışan psikologlara göre daha makul olabiliyor.

Psikolojik Destek Almak İstediğiniz Şehir

Psikolog ücretleri şehirden şehre farklılık gösterebilir. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde ücretler daha yüksekken daha küçük şehirlerde ücretler daha makuldür. Bursa psikolog ücretleri de oldukça makul bir düzeydedir.

Psikolog Uzmanlığı

Psikolog ücretlerinin belirlenmesinde psikoloğun uzmanlığı ve ünü de ekilidir. Ülkemizde tanınmış psikologların seans ücretleri diğer psikolog ücretlerine göre daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.