Android Geliştirici Seçenekleri

Geliştirici seçenekleri nedir?

Android işletim sistemleri kullanıcılara bazı özellikleri kapatsa da bazı özellikleri manuel olarak özelleştirebilmeleri adına açık bırakmaktadır. Android platformunun en çok bilinen ve en çok saklanan özelliklerinden biri ayarlar sekmesine gizlenmiş “Geliştirici Seçenekleri” oluyor. Bu menüde cihazınızın performansına güç katan özellikler bulunuyor.

Bu Menüden Neler Yapabiliyoruz?

Bu menüde yapabildiklerimiz aslında oldukça geniş bir bölüme ayrılıyor. Hadi bazı ayarların ne işe yararlarına bakalım;

  • Animasyon Ölçekleri; Bu menü cihaz animasyonlarının hızlarını ayarlamamıza olanak sağlıyor. Bu menüden animasyonları kapatıp, hızlandırabiliyor ya da yavaşlatabiliyoruz.
  • OEM Kilidi; OEM dediğimiz şey aslında Boatloader kilidi ile aynı şey. Bu menüyü açtığımızda cihaza ROM atmak için bir adımı da tamamlamış oluyoruz.
  • Çalışan Hizmetler;Bu menüde ise cihaz arka planında çalışan hizmetleri sınırlayabiliyor ya da tek bir işlem yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı olan bu özellik; Ram tarafından yetersiz cihazlara ilaç gibi gelecektir.
  • USB Hata Ayıklaması;Burada yaptığımız şey de bilgisayarımızdan cihaza kod göndermek için açtığımız bir ayar aslında. Bu menü de Rom ve Root için vazgeçilmez bir ayar olma özelliğini taşıyor.
  • Dokunmaları Göster;En sevdiğim görsel özelliklerden biri olan bu özellik, dokunduğunuz yerde bir daire oluşmasına yarıyor.
  • Sahte Konumlara İzin Ver;Bu menü ise konumlarınızı değiştiren uygulamalara izin veriyor. Bu menüyü açarak sahte konum uygulamalarına izin vermiş oluyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.