Dövme Ayranlı Tereyağın Diğer Tereyağlarından Farkları

Tereyağları yemeklerimiz için vazgeçilmez olan bir yağ çeşididir. Özellikle yöresel lezzetlere ayrı bir tat katar. Sağlıklı ve diğer yağlara nazaran doğal olmasından dolayı da hep tercih edilen bir lezzettir. Özellikle yemek için eve aldığımız malzemelerde doğal olmasına her zaman dikkat ederiz. Gerek çorbalarda gerek pilavlarda bir sürü yemekte kullanılır ve farklı bir lezzet katar. Peki, bu iki çeşit arasındaki fark ne?

Dövme Ayranlı Tereyağı

Belki köy ürünleri satan yerlerde, belki bir yemek tarifinde adını duymuşuzdur. İsminden dolayı dövme ayranlı tereyağı farklı olduğundan insanların merakını cezbeden bir yiyecektir. Madem böyle bir çeşidi var acaba normal tereyağından daha mı sağlıklı? Normal tereyağından farkı ne? Gibi sorular sormamız çok doğal. Hepimizin marketlerden aldığı tereyağı maalesef birçok katkı maddesi içermektedir.

Bahsettiğimiz dövme ayranlı tereyağı ise katkı maddesi kullanılmadan tamamen organik bir şekilde hazırlanan bir tereyağıdır. Doğal olması ve elde yapılması sebebiyle yapımı oldukça güç bir tereyağıdır.

Eski Tip Yapılan Gıdalar

Eski tip yapılan gıdalar eski tip sucuk, Kars eski kaşar, dövme ayranlı tereyağı ve bunlara benzer ürünlerden oluşur. Peki, bu tarz ürünlere yönelmenin bize ne gibi katkıları olabilir?

  • Marketlerde satılan hazır gıdalardan uzak durmamızı sağlar.
  • Doğal içerikli olduğu için vücudumuza iyi gelir.
  • Yememiz gerektiği kadar yersek mide problemlerinizi yok eder çünkü içeriği doğal.
  • Kalbinize iyi gelir. Kalp krizi riskini düşürür.

Sağlıklı beslenmek daha kaliteli bir yaşam sürmemiz için önem taşıdığı için mutlaka sağlıklı ürünlere yönelmeliyiz.

Kahvaltılık Alışveriş Nasıl Yapılmalı?

Evimize kahvaltılık alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar olabilir. Her ne kadar aldığınız ürünün organikliği büyük öneme sahip olsa da temiz ve hijyenik şartlar altında hazırlanması ve paketlenmesi de bir o kadar önemlidir. Ürünlerimizi büyük bir özenle ve titizlikle hazırlıyoruz. Ürünlerin organikliği, temizliği gibi konulara baktıktan sonra sıra lezzete gelebilir.

Çoğu insan hem lezzetli hem uygun fiyatlı hem de sağlıklı yiyecekler yemek ister. Biz Ayanoğlu Mandıra olarak bu hizmeti size sunuyoruz.

Süt Ürünleri Ve Daha Fazlası

Eğer siz de kahvaltı keyfinize düşkünseniz, sağlıklı ve uygun fiyatlı kahvaltılık ürünler satın almak istiyorsanız mutlaka sitemize göz atmalısınız. Lezzeti en kısa sürede kapınıza getiriyoruz hem de çok uygun fiyatlarla. Sitemizde oldukça fazla ürün seçeneği olup bu işte oldukça tecrübeli olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Eğer Bursa’da yaşıyorsanız satın aldığınız ürünleri aynı gün içinde kapınıza teslim ediyoruz, farklı bir şehirde yaşıyorsanız aynı gün içinde kargoya veriyoruz. Peynirinden reçeline, salçasından et ürününe bir sürü çeşidimizle birlikte sağlığı ve kaliteyi ayağınıza getiriyoruz. Sitemize göz atabilir, ürünlerimizi inceleyebilir ve uygun fiyata güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.