Kurumsal Etkinlik Planlarken Mekanda Olması Gereken Özellikler

Kurumsal etkinlik planlamanın ne kadar zor ve yorucu olduğunu biliyoruz. Büyük bir iş, düşünülmesi gereken çok ayrıntı var farkındayız. Peki hem başarılı bir sonuç ve doğru planlama için hangi yöntemleri kullanmalıyız hep birlikte değerlendirelim.

Kurumsal etkinlik planlarken onay süreçleri bazen uzun zaman alabilir. Bunun için kurumsal etkinlikten çok daha önce planlama sürecine başlamanız daha doğru olacaktır.  Özellikle yaz aylarında gerçekleştirilecek  kurumsal etkinliklerde  önceden uygunluk tarihi almak  ve onaylamak yapacağınız en önemli şey olmalıdır.

Geleneksel olarak, hafta sonları Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Bursa kurumsal etkinlikler için  de en popüler günlerdir, çünkü ertesi gün mesai yoktur. Fakat bu günlerin şirket Ceo, yönetim kurulu ve katılacak olan diğer misafirler açısın dan da uygunluğu kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Kurumsal etkinlik planlama sürecini görevlere bölmek her alanda farklı görev ve yetki tanımlamaları yapmak odaklanmanıza daha fazla yardımcı olacağı gibi stres ve iş yükünü de azaltacak ve her seferinde harika bir etkinlik düzenlemek için size yardımcı olur.  Sizin için en önemli nokta ise bir kontrol listesi hazırlamak olmalıdır. Bu liste planlama konusunda size en etkin yol gösterici olacaktır.

Hazırladığınız listenize  son tarihler vererek görevlerin teslim tarihini daha kolay kontrol edebilirsiniz. Yada yanlarına düşeceğiz “acil ve önemli, acil değil ama önemli, bu konuya özellikle” dikkat edelim gibi ekleyeceğiniz notlarda planlamanızı hızlandıracaktır.

Hem acil hem de önemli listesinde yer alarak başlıklardan biri de  bütçedir. Bu anlamda alternatifleriniz arasında yer alacak Buzpark size en kısa süre ve etkili çözümlerle dönüş yapacak olan nadir mekanlardan biridir.

Ayrıca planlamanız doğrultusunda geçmiş yıllarda yaptığınız benzer organizasyonlar var ise bunlar üzerinden değerlendirmeler yapıp yetkili yöneticilerin onaylarını da alarak kurumsal etkinliğinizi daha çekici kılabilirsiniz.

Mekan seçimi konusu da elbette hem önemli hem acil olan konular arasında olacaktır. Pandemi sebebiyle genellikle bursa açıkhava düğün salonu, bursa nikah salonları ,bursa havuzbaşı gibi mekanlar tercih sebebi olmaktadır. Buzpark bu anlamda bir adım önde giderek Covıd-19  tedbirleri kapsamında tüm önlemlerini alarak hazırlıklarını tamamlamıştır.

Bunlar arasında;

  • Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni
  • Masalar arası geniş mesafe aralığı
  • Her organizasyon öncesi mekanın dezenfekte edilmesi
  • Uygun noktalara el dezenfektanı yerleştirilmesi
  • Düzenli havalandırma
  • Maskeli ve eldivenli servis personeli sunma
  • Mekan girişinde ateş ölçümü gibi hizmetler mevcuttur.

Kurumsal etkinliğinizle ilgili olarak;  tarih, bütçe, menü, ne tür bir etkinlik olacağı, menü seçenekleri, müzik veya dans, biletli mi ücretsiz mi, ulaşım kolay mı, konuşmayı kim yapacak, sunucu kim olacak, bir sunum yapılacak mı, şirket yıllık rapor sunumları yapılacak mı, konuklara verilecek ön ikramlar neler olacak, misafirlere hediye verilecek mi vb pek çok sorunun cevabına yanıt bulduktan sonra bunlar için en kaliteli hizmeti sunacak ekip ve mekanla çalışma kararını alabilirsiniz.

Bursa kurumsal etkinliğiniz için geçmiş tecrübe ve deneyime sahip tek mekan olan Bursa Buzpark her ayrıntıyı sizin için düşünerek bu telaştan sizi kurtaracak  ve düşlediğinizin çok ötesinde bir etkinlik gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.