Marketlerdeki Tel Spotlar Hangi Amaçlar İçin Kullanılır

Tel spot çeşitli uzunluklarda farklı şekillere sahip farklı amaçlarla kullanılan bir aparattır. Marketlerde bir duvara monte edilmiş şekilde ya da bir metal stand içinde bulunan tel spotlar birçok farklı amaca hizmet etmektedir. Tel spotlar marketlerde ürünlerin tüketicilere sergilenmesi konusunda oldukça yardımcı olur.

Ürünler tel spota taktırılarak tüketicilerin görmesine olanak sağlar. Tel spot market içinde birçok kolaylık sağlar. Bunlardan biri normalde ürün konulamayacak yerlere ürünlerin koyulması ve satışa sunulmasıdır. Bazı ürünler rafa ihtiyaç duymadan sadece duvara takılabilen tel spotlarla satışa sunabilir. Bazı ürünler de metal stand içine yerleştirilmiş spotlar ile satışa sunulabilir. Peki, market içinde tel spotlar nerelerde kullanılır? Tel spot kullanımında yaratıcı fikirler nelerdir?

Tel Spotların Kullanım Yerleri

Bu soru markete ve onun sattığı ürünlere göre değişiklik gösterse de tel spotlarının birçok kullanım yeri vardır. Bunlardan en yaygın olanı metal standda birçok spottun standa bağlı olarak kullanılmasıdır. Metal stand içinde kullanılan tel spotlar askılıklı ürünlerin sergilenmesine olanak sağlar. Marketlerde çokça gördüğümüz bu standlar işlevi bakımından oldukça tercih edilmektedir. Öncelikle bu standlar az yer kaplamasına rağmen oldukça çok ürünün bir arada sergilenmesine yardımcı olmaktadır. Marketler paketlerinde iliştirebilecek delikleri olan ürünleri bu standlara yerleştirerek yerden büyük tasarruf etmektedir. Bazı ürünler yalnızca metal standıyla birlikte gelmektedir.

Hatta bazen marketlerde tel spotlu promosyon havuzu bulunmaktadır. Bir diğer kullanım alanı olarak duvarlara monte edilmiş tel spot akla gelmektedir. Bu yöntem var olan alanı değerlendirmeye ve tüketicinin ürünü rahatça görüp incelemesini sağlamaktadır. Delikli bir duvara yerleştirilmiş tel spotlara iliştirelerek ya da üstüne dizerek ürünlerin sergilenmesi birçok irili ufaklı marketin tercih ettiği yöntemlerin başında gelir. Tüm bunların yanı sıra tel spotlar ağır bir ürünün tutturulmasında yardımcı olmakta, onu yerçekiminden bağımsız düz tutmaya yaramaktadır. Marketler tel spotları kullanma konusunda yaratıcı yöntemlere yönelmektedir.

Tel Spot Kullanımında Yaratıcı Yöntemler

Tel spot kullanımında yaratıcı yöntemler büyük marketlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. En yaygın yaratıcı yöntem iki tel spotun ürüne göre belli bir mesafede tutturularak bir raf görevi görmesini sağlamaktır. Bunun dışında ağır bir ürünü arkadan, alttan veya yanlardan destekleyecek şekilde spotla tutturmak yine başvurulan yaygın yöntemlerden birisidir. Tel spotları üst üste aynı hizada tutturmak yerine çaprazlama dizip ürün yerleştirmek için boşluk bırakmak da yaratıcı bir yöntem olarak sayılabilir.

TMSStand Titizlikle Üretilmiş Tel Spot Çeşitleri

TMSStand son teknolojideki makinelerde ürettiği farklı türlerdeki raf ve stand aparatlarıyla 1986’dan beri Türkiye’deki birçok irili ufaklı markete hizmet vermektedir. Marketlere yardımcı olacak başta tel spotlar olmak üzere birçok farklı modellerdeki raf ve stand aparatlarıyla TMSStand tecrübeli kadrosuyla titizlikle ürettiği raf ve stand aparatlarını tüm marketlere sunmaktadır. Daha fazla bilgi için web adresi: tmsstand.com.