Tüp Bebek Tedavisinde Son Yıllarda Yaşanan Gelişmeler

Tüp bebek tedavilerinde son yıllarda bazı gelişmeler yaşandığı biliyor. Gelişmelerden bir tanesi standart olan yumurta geliştirici uygulamaları artık daha az doz uygulanarak ve daha doğal yıllar kullanılarak yumurta kalitesi artırılıyor.

Bazen embriyolar başarılı bir şekilde transfer edilemiyor. Bunun içinde havuz sistemi gelişmesi yaşanarak daha başarılı sonuçlar elde ediliyor. Aynı zamanda indüksiyon süresi çok uzun sürdüğü için artık dondurularak embriyo transferi gerçekleştiriliyor. Bu da daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Sperm sorunları içinde bazı test gelişmeleri ortaya çıkıyor.

Gebelik şansının arttırılması adına yeni bir sistem olan inkübatörler ile başarı şansı arttırılıyor. En önemli gelişmelerden bir tanesi de embriyoların genetik yapılarının incelenmesi oluyor. Laser uygulaması ile embriyo zarı inceltilerek embriyonu daha iyi tutunmayı sağlanıyor. Bu yeni gelişmeler anne ve baba adaylarının ümitlerini arttırıyor.

Bursa Tüp Bebek Tedavisi

Bazı eşler düzenli bir şekilde ilişkiye girmelerine rağmen bebek sahibi olamıyorlar. Olamadıkları içinde bursa tüp bebek tedavisi yöntemlerine yöneliyorlar. Bu tüp bebek tedavileri ile birçok eşler anne baba olmaya duygusunu tadıyor. Erken bir yaştaysanız gebe kalma ihtimali yüksek oluyor.

Bazen kısırlık nedeni ile erken yaşta bile olunsa bebek sahibi olunamıyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte bebek sahibi olma ihtimali de düşüyor. Bundan dolayı da tedaviye olan talep artıyor. Kullanılan son teknolojiyle tüp bebek tedavileri yapılıyor. Fakat bu tedavilerde bazı unsurların yerine getirilmesi gerekiyor.

Tüp Bebek Tedavileri Hangi Durumlarda Uygulanması Gerekir?

Tüp bebek tedavilerine bazı durumlarda ihtiyaç duyuluyor. Bu durumlar nelerdir?

 • Doğal yollarla hamile kalamayanlar
 • Uygulanan diğer tedavilerin işe yaramadığı durumlarda
 • Tüplerin tıkanık olduğu durumlarda
 • Erkeklerde yaşanan sperm sorunlarında
 • Kadının yaşı ilerlediği durumlarında
 • Aile içerisinde olan genetik bir hastalığın bebeğe geçme durumunu engelleme amacında

Bu durumlarda Tüp bebek tedavilerine ihtiyaç duyuluyor.

Tüp Bebek Tedavisi Öncesi

Öncelikle Tüp bebek tedavilerinin bir ön aşaması oluyor. Bu ön aşamada çiftler kendilerini bu döneme hazır hissetmeleri gerekiyor. Tük bebek tedaviler başlangıcında çiftlere bazı test uygulamaları yapılıyor. Tedaviye geçebilmek için bu testlerin yaptırılması şart oluyor. Bu tedavi yönteminde hastanede yatmaya gerek olmuyor. Psikolojik ve fiziksel olarak eşler bu döneme tam olarak hazır olmaları tedavi sürecinin daha rahat geçmesinde yardımcı oluyor.

Tüp Bebek Uygulaması

Tüp bebek uygulaması berabersin bazı aşamaları getiriyor.

Bunlar;

 • Öncelikle yumurtalar uyarılıyor.
 • Yumurtalar ultrason ile takip ediliyor.
 • Daha sonrası yumurtalar toplanıyor.
 • Yumurtalar laboratuvar ortamlarında saklanıyor.
 • Baba adayından sperm alınıyor.
 • Döllenme amacı ile yumurta ve sperm laboratuvarda tutuluyor.

En sonunda da döllenmesi gerçekleşen embriyo anne rahmine koyuluyor.

​​​​Bursa Hamilelik Hakkında Bilgiler

Aynı zamanda eşler bursa hamilelik alanında her türlü sorun ve tedavilerinde buraya başvurabiliyor. Hamilelik olayına gelişen olaylar için gerekli olan bursa kürtaj işlemi de yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.