Vegan Kolonyaların Öne Çıkan Özellikleri

Limon kolonyasıyla başlayan kolonyalar artık çeşit çeşit üretilmektedir. Limon dışında, lavanta, gül, zambak, incir, misvak, zeytin, yeşil limon gibi belirgin kokulara yönelen kolonya üreticileri, her çeşit doğal kokuyu envanterlerine eklemek için çalışmaktadır.

Yeni kokular üretmek, zor bir süreçten geçmeyi gerektirir. Bununla birlikte kokuların insan sağlığını tehdit etmesini önlemek için uygulanan laboratuar testlerinde kullanılan hayvanlar, son dönemde toplumların tepkisini iyice çekti. Bu yüzden birçok kozmetik şirketine boykot başlatılırken, şirketler dönüşüm geçirerek vegan uygulamalara geçmeye başladı.

Vegan kozmetik ürünleri, ürünleri çıkartmadan önce hayvanlar üzerinde test etmemeyi ve üründe hayvansal içerikleri kullanmamayı kapsıyor. Bitkisel özlerle yapılan çalışmalar sonucunda testler başarılı olursa ürünler vegan etiketiyle piyasaya çıkıyor.

vegan kolonyada öncü şirketler

80° kolonya üretimi ve limon kolonyasının popülaritesi her zaman devam ettiği gibi daha çevreyi ve doğayı koruyan kozmetik ürünler ön plana çıkmaya başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren çalışmalarını hep çevre ve hayvan dostu olarak sürdüren İlkom Kolonyaları, bu alandaki çalışmalarını Vegan sertifikasıyla tescilletmiş oldu.

İlkom Vegan kolonyası, tamamen bitkisel özlere sahip olan kalıcı kokusuyla da etrafına hoş esintiler yaşatan bir kolonyadır. 80° limon kolonyası vegan kolonya olarak üreten ve vegan sertifikayı alan ilk şirket oldu.

30 yıllık şirket tecrübesi ve kaliteli Ar-Ge çalışmaları sonucunda en kaliteli Vegan kolonyası markası olan İlkom Kolonya, kolonya ve kozmetik sektöründe referans alınmıştır.

İlkom Kolonya’nın diğer vegan ürünleri nelerdir?

Kolonya sektöründe öncü bir atılım yaparak vegan kolonyayı piyasaya çıkartan İlkom’un, diğer ürünlerinde de vegan çalışmalarını başarıyla tamamlamış ve piyasaya çıkartmıştır. Pandemi dönemi öncesinde başlayan çalışmalar başlamış, pandemi döneminde bu çalışmalar hız kazanmış ardından olumlu bir şekilde sonuçlandırılmıştır. Buna göre maddelerle İlkom vegan ürünleri sıralayalım.

İlkom vegan el dezenfektan jeli

Pandemi döneminde önemli derecede kolonya ve dezenfektan tüketimi artmış, insanlar evde, işte, toplu taşımada yanlarında sprey kolonya ve ya dezenfektan taşımaya başlamıştır. Kullanımın aşırı artması bazı cilt sorunlarına neden olmuştur. Bu sorunla yola çıkan İlkom, vegan el dezenfektan jeli ile cilt sorunlarını en aza indirecek bir kullanım amaçlamıştır.

İlkom vegan şampuan

Kozmetik ürünlerinin yeni teknolojiler kullanarak piyasaya çıkarttıkları ürünler, detaylı kimyasal süreçlerden geçtikleri için kullanıldığı zaman ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verdiği anlaşıldı. Bu yüzden özellikle saçlarda kullanılan kimyasal işlem görmüş şampuanların çok fazla saç hücrelerine zararı olmuş, saç dökülmelerine, deri yanmalarına ve kızarıklıklarına yol açmıştır.

İlkom Vegan Şampuan, bitkisel özlerden tasarlanmış olup, doğal kokusu ve içindeki bitkisel karışımla hem güzel bir koku hem de sağlıklı bir saç oluşumunu amaçlamıştır.

İlkom vegan duş jeli

Yukarıda bahsedildiği gibi kimyasal içeren şampuanlar gibi cilt sorunlarına yol açan duş jeli için de İlkom, yaptığı ar-ge çalışmaları başarılı sonuç vermiş olup vegan duş jelini çıkartmıştır.

Türkiye’nin ilk sertifikalı vegan kolonya ve ürünleri üreticisi olan İlkom’un hoş kokan ve sağlıklı ürünleri için ilkomonline satış portalını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.